Морська вода

Річки і струмки зносять розчинені водою домішки в океан. Не думайте, що вода розчиняє і зносить у море лише те , що легко розчиняється. Ні, морська вода містить у собі майже всі елементи, які існують у природі. Найбільше в морській воді кухонної солі. Тому вода в морі солена.

А чи знаєте ви, що кров людини й інших тварин близька за складом до морської води? І що рослини дістають із землі харчові речовини у вигляді водяного розчину?

То , що таке вода? Сучасна наука довела, що вода являє собою суміш 18 різних речовин. Вона завжди несе з собою розчинені в ній гази й тверді речовини. Від них і залежить смак, запах води і інші властивості.

«Слизька» вода

Виявилося, що якщо розчинити у воді незначну кількість поліетиленоксиду, то вода набуде дивних властивостей, за які цей розчин отримав назву «слизької води». Така вода тече по трубах майже втроє швидше звичайної. Струмінь такої води із шланга б’є в два з половиною рази далі. Тіла рухаються в ній значно швидше. «Слизька вода» застосовується при гасінні пожеж.

Вода, що не псується

Німецький біолог Негелі поклав  12 срібних монет у посудину з 12 мілілітрами води. За деякий час  він виявив, що вода набула здатності вбивати одноклітинні водорості і бактерії. Виявилось, що таку властивість має мідь. Назвали таку властивість омігодинамічним ефектом (від грецького «амігос» - сліди і «динаміс» - дія.)

Із часом «срібну воду» стали широко застосовувати в медицині та консервуванні харчових продуктів.

Війна за воду

У березні 1997 року в Марракеші (Марокко) відбувався перший  Світовий форум з питань про воду. На ньому були висловлені невтішні передбачення стосовно майбутнього світових запасів води.

Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, до 2025 року дві третини населення світу житиме в регіонах, де бракуватиме води.

Напівважка вода

Напівважкою можна назвати воду із змішаними молекулами і складу НDO. Вона є в будь-якій воді але отримати її в чистому вигляді неможливо, тому що у воді завжди проходять реакції ізотопного обміну. Але завдяки реакції обміну 2НDO=Н2О+D2О вона буде являти суміш молекул з різним ізотопним складом:Н2О, НDO, D2О.

Нульова вода

Нульова вода складається з чистого легкого водню і кисню. Для нульової води формулу не напишеш. Це суміш кількох вод, кожна з яких складається з легкого водню й одного із стабільних ізотопів кисню. Цю воду фізики і хіміки вибрали як еталон.

Радіоактивна вода

Фізики навчились отримувати тритієву воду штучним шляхом в атомних реакторах. Через високу радіоактивність ця вода дуже небезпечна. Поки що така вода потрібна лише вченим.

«Мокра» вода

Чому вода « мокра»? Вода не дуже  «мокра», якщо вважати,що це жартівливе запитання стосується здатності води змочувати інші тіла. Більша частина рідин значно «мокріші» від неї. Вода важко змочує метали, зовсім не змочує жирні поверхні, нею не намочиш парафін. Краплі води скочуються з поверхні багатьох полімерних матеріалів: тефлону, поліетилену тощо.

Звичайна вода

Такої води в природі немає. Вона всюди є незвичайною. Навіть за ізотопним складом вона в природі завжди різна. Склад залежить від історії води – від того, що з нею відбувалося в нескінченій багатогранності кругообігу в природі. У результаті випаровування вода збагачується тритієм, і дощова вода відрізняється від води в озері, річкова вода не схожа на морську. У закритих озерах вода містить більше дейтерію, ніж вода гірських струмків.

Легка вода                                                                                     

Це та сама вода, формулу якої знають усі учні – Н2О. Але такої води в природі  немає. Таку воду з величезними труднощами отримали вчені для точного вимірювання її властивостей, насамперед для вимірювання густини. Поки що така вода існує тільки в кількох великих лабораторіях світу, де вивчають властивості різних ізотопних сполук.

Антивода                                                                                         

На жаль, фізики на це запитання поки що відповісти не можуть. Хоч і є всі підстави вважати можливим існуванням антиводню, але говорити про антикисень ще рано. Тому не потрібно підраховувати число різноманітних вод, які містять ізотопи водню.

hot line

hot line kid

Корисні посилання

 • Калуш

  Газета Вікна - завжди актуальні новини - Калуш

  Інформаційний портал Калуша

 • Освіта

  Управління освіти Калуської міської ради

  NUSchool

   

 • Новини

Увійти

Вхід на сайт

Логін *
Пароль *