З 5 по 9 листопада 2018 року відповідно до річного плану роботи школи на 2018-2019 навчальний рік у школі відбувся тиждень історії та суспільствознавчих дисциплін, який був присвячений 100-річчю від дня проголошення ЗУНР.

МЕТА ТИЖНЯ: активізувати пізнавальний інтерес дітей до історичного минулого українського народу, розвивати творче мислення, ініціативність, формувати компетентність та навики роботи у команді задля досягнення спільної мети, виховувати патріотичні почуття.

Відкриття тижня відбулося на загальношкільній лінійці, на якій учні чергового класу коротко ознайомили дітей з історією ЗУНР та планом заходів на наступні дні.

У рамках тижня у вестибулі школи діяла експозиція тематичної літератури під назвою «ЗУНР – держава, яку боронили серцями», упорядкована бібліотекарями школи Переверзою Д. М. та Дзудзило О. В. Виставку вдало доповнили проектні роботи учнів 11-А   та 10-А класів, які були презентовані у вигляді буклетів і редаговані під керівництвом вчителя історії Музичин І.Т.

У вівторок для учнів 9-11-их класів, за ініціативи Музичин І. Т.,  у актовій залі школи продемонстровано документальний фільм «Легіон. Хроніка УГА» (2015 р.). Він викликав в учнів почуття захоплення і гордості за власну історію.

Вдалим продовженням тижня став історичний квест під назвою «ЗУНР – провісниця української держави», проведений між командами 10-А, 10-Б та 11-А класів. Вчителі історії Кучер Н. М. і Музичин І. Т. планують  надалі впроваджувати подібні форми роботи, бо вони згуртовують дітей, вчать їх працювати в команді на результат. Перемогу у квесті розділили команди 10-А і 10-Б класів та  були нагороджені грамотами на загальношкільній лінійці.

Щодня на перервах між уроками демонструвались історичні документальні фільми, відеоролики, мультимедійні презентації про події 1918-1919 рр., які відбувались на західноукраїнських землях. Вони викликали інтерес та обговорення серед учнів та вчителів школи. Донести до дітей значення історії ЗУНР для українців мала на меті радіолінійка, яку підготував разом з учнями. 

8-Б класу вчитель історії Геренда І. В.  У четвер всі, хто цікавиться  історією рідного краю мали можливість у актовій залі школи відвідати пізнавальний історичний екскурс під назвою «Листопадовий зрив». З великим натхненням його презентували учні 8-Г класу під керівництвом учителя історії Андріїв Е. П.

З метою ознайомлення учнів 5-7х класів з найважливішими подіями буремної історії України початку XX ст.  у читальному залі шкільної бібліотеки відбулися бібліотечні уроки.  Їх підготувала та провела бібліотекар школи Дзудзило О. В.  Школярі із зацікавленням сприймали підготовлений для них матеріал.

Насичений цікавими заходами тиждень продемонстрував готовність педагогів  та школярів до пошукової та дослідницької роботи, а найголовніше – ще раз довів, що діти відкриті до взаємодії, конструктивної співпраці з педагогами та один з одним.

20.jpg

Корисні посилання

 • Калуш

  Газета Вікна - завжди актуальні новини - Калуш

  Інформаційний портал Калуша

 • Освіта

  Управління освіти Калуської міської ради

  NUSchool

   

 • Новини

Увійти

Вхід на сайт

Логін *
Пароль *