Одним із актуальних на сьогоднішній день питань є оформлення біометричних документів. Із запровадженням безвізового режиму кількість охочих отримати закордонний біометричний паспорт значно збільшилася від початку 2017 року. На стрімке зростання попиту з надання цієї адміністративної послуги вплинув ще й сезонний фактор.

06.09.2012 в Україні був ухвалений Закон «Про адміністративні послуги» (№5203-VI), який  впорядковує систему надання адміністративних послуг в державі. Спектр адміністративних послуг, що надаються підрозділами Державної міграційної служби є досить широким, але на сьогоднішній день послуга з оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон є однією з найбільш запитуваних у громадян, оскільки націлена на задоволення їх життєвих, комерційних та інших інтересів, пов’язаних з необхідністю виїзду за кордон.

Наразі офіційний реєстр платних адміністративних послуг, що надаються Державною міграційною службою, визначається пунктами 26, 27 та 32 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №795 від 04.06.2007 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України №1098 від 26.10.2011).

Крім того, вартість адміністративних послуг у сфері міграції встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2016 №770 «Деякі питання надання адміністративних послуг у сфері міграції»

Відповідно до вказаних нормативно-правових актів, на сьогоднішній день при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон у звичайному режимі громадяни оплачують вартість адміністративної послуги (253 грн.) та вартість бланку з електронним чіпом (304 грн. 32 коп.). Це при оформленні документа протягом 20 робочих днів. У випадку оформлення документа протягом 7 робочих днів, сума вартості адміністративної послуги подвоюється (і складає відповідно 506 грн.).

Таким чином вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 557,32грн. (оформлення протягом 20 робочих днів) або 810,32грн. (оформлення протягом 7 робочих днів).

Вартість виготовлення дитячого закордонного паспорту

Діти, які не досягли 16-річного віку, не повинні сплачувати державне мито, яке складає 170 гривень, тому дитячий закордонний паспорт обійдеться вам дешевше, ніж дорослий. Станом на сьогодні, нетермінове виготовлення такого документа (термін виготовлення приблизно 20 робочих днів) з електронним носієм коштує 391 грн. 47 коп. (87 грн.15 коп. складає оплата послуг, 304 грн. 32 коп. – вартість бланка закордонного паспорта з чіпом). Звичайний дитячий закордонний паспорт в Україні коштуватиме 325 грн. 47 коп. (87 грн.15 коп. – оплата послуг, 238 грн. 32 коп. – вартість бланка закордонного паспорта без чіпа). Не забувайте також про оплату послуг банку, яка становитиме 3-5 відсотків від суми платежу.

Будь-які супутні послуги, якими пропонують скористатися при оформленні закордонного паспорта є виключно добровільними і жодна посадова особа не вправі примушувати громадянина скористатися та оплачувати такі послуги!

З питань, що виникли внаслідок перегляду даної статті ви можете звертатись до сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківськійій області: м. івано-Франківськ,      вул. Берегова, 24 для отримання консультацій та роз’яснень з питань ціноутворення в галузі надання платних адміністративних послуг.

21.jpg

hot line kid

Корисні посилання

 • Калуш

  Газета Вікна - завжди актуальні новини - Калуш

  Інформаційний портал Калуша

 • Освіта

  Управління освіти Калуської міської ради

  NUSchool

   

 • Новини

Увійти

Вхід на сайт

Логін *
Пароль *